Spedytor – po co jest Ci właściwie potrzebny?

Data dodania: 22.10.2018


Spedytorem jest usługodawca, który organizuje przesyłki. Pomyśl o spedytorach jako o biurach podróży dla spedycji. Spedytorzy to eksperci, którzy rozumieją, jak działa proces końcowy wysyłki i wiedzą jak ma się odbywać cała spedycja międzynarodowa.

Spedytorzy mają wiele kształtów i rozmiarów. Niektórzy z mniejszych spedytorów to głównie firmy transportowe lub brokerzy towarowi i nie są zaangażowani w międzynarodową spedycję, ale świetnie się sprawdzają jeśli chodzi o lokalny transport Szczecin. Niektórzy specjalizują się w spedycji morskiej lub jako spedytorzy lotniczy. Drobni spedytorzy zazwyczaj ograniczają swój transport ADR do kilku popularnych krajów, w których współpracują z lokalnym spedytorem. Na drugim końcu skali więksi spedytorzy są zasadniczo globalnymi spedytorami, nawet gdy w grę wchodzi transport chłodnie.

Jakie usługi zapewniają spedytorzy?

Jeśli chodzi o przesyłkę, istnieje krótka lista usług świadczonych przez spedytorów. Spedytorzy przygotowują wszystkie dokumenty, dokonują rezerwacji i organizują płatności wymagane dla każdego sektora wysyłki, za który są odpowiedzialni. Współpracują w Twoim imieniu z wieloma innymi stronami zaangażowanymi w przesyłkę, przewoźnikami ładunków lotniczych, innymi spedytorami zaangażowanymi w wysyłkę oraz firmami przewozowymi. Większość spedytorów świadczy usługę pośrednictwa celnego, czyli jest zarówno agentem rozliczeniowym, jak i spedytorem i może działać w Twoim imieniu w rozmowach z agentami celnymi. Jeśli coś pójdzie nie tak – spedytorzy wkraczają i rozwiązują problemy.

S Coupe Tuning