Przewóz niebezpiecznych ładunków ADR

Data dodania: 29.04.2019


Transport ładunków ADR może być niebezpieczny i nieść za sobą zagrożenia ekologiczne. Dlatego powinniśmy zwrócić szczególną uwagę przy doborze firmy, która ten transport będzie nam obsługiwała i organizowała.

Jakie to substancje niebezpieczne?

Substancjami niebezpiecznymi nazywamy każdy środek albo produkt, który może być łatwopalny, trujący, rozpuszczający lub żrący. Zanim zaczniemy zajmować się organizacją transportu takich niebezpiecznych środków. Musimy najpierw skategoryzować rodzaj i poziom zagrożenia danego ładunku. Bierzemy pod uwagę stan skupienia ładunku, toksyczność, wpływ na otoczenie, temperaturę w jakiej musi być przewożony i wiele innych czynników, które mogą wpłynąć na jego zmianę.
katamaranyzatoka.pl

Dobra logistyka kluczem do sukcesu

W transporcie materiałów niebezpiecznych istotne jest postępowanie zgodnie z prawem. Polskie i europejskie prawo nakazuje transport ładunków ADR tylko pojazdami kategorii N oraz O, muszą one wykazywać również zgodność z przepisami.

Jakie mamy kryteria wyboru trasy przewozu?

Dobór odpowiedniej trasy jest bardzo istotny przy przewozie niebezpiecznych ładunków. Doświadczony logistyk potrafi skonstruować plan trasy, który uwzględnia takie czynniki jak:

Ukształtowanie terenu

Niektóre środki wybuchowe lub łatwopalne w efekcie najeżdżania na duże wertepy może dojść do samozapłonu i zniszczenia całego ładunku.

Rodzaje i stany techniczne dróg

Na wielu drogach znajdziemy mosty i przejazdy, w których nie wszystkie pojazdy się mieszczą. Logistyk musi wziąć pod uwagę również wszelkie wjazdy tirów do niektórych miejsc.

Klimat i promieniowanie na trasie

Trzeba pamiętać o pogodzie i zapewnić odpowiednią temperaturę w pojeździe, tak aby była stała.

Prognozowanie wszelkich niepowodzeń

Logistyk musi ściśle określić odcinki tras przejazdu i przewidzieć wszystkie możliwe scenariusze i rozwiązanie dla nich, Tak, aby w razie czego móc poprawnie i szybko zareagować.

Długość przejazdu oraz prędkość

Na podstawie wcześniejszych realizacji i wieloletniego doświadczenia, można określić przybliżoną długość trwania transportu oraz prędkość z jaką może ją pokonywać kierowca wiozący niebezpieczny ładunek.

https://www.v4l.pl/

Prawidłowa logistyka transportu jest bardzo ważna. Kiedy wykonuje to doświadczony logistyk można od razu odczuć różnicę. Prawidłowo zaplanowana trasa to oszczędność pieniędzy i czasu. Ważne, aby robiła to firma z doświadczeniem, taka, która nie pozwala sobie na żadne pomyłki. Przewozimy różnorodne ładunki na terenie całego kraju i Europy. Wykonaliśmy już ponad 30 tysięcy zleceń i czekamy również na Twoje!