Firmy spedycyjne a wpływ na środowisko

Data dodania: 05.03.2019


Duży procent śladu węglowego typowego produktu konsumpcyjnego pochodzi z transportu – zarówno z przepływu surowców, jak i dystrybucji gotowych produktów. Jednak firmy rzadko zbierają statystyki dotyczące transportu i często nie znają wpływu swoich łańcuchów dostaw na środowisko.

Ten brak kluczowych informacji i analiz jest prawdopodobnie jednym z powodów opóźnień w działach transportu i logistyki w odniesieniu do ulepszeń związanych ze środowiskiem, jakie mogłaby podjąć każda firma spedycyjna Poznań. To błąd, bowiem bardzo ważne jest by każda taka firma zaczęła dostrzegać swoją rolę i logistykę jako ważną część zaangażowania na rzecz zrównoważonego rozwoju.

https://www.v4l.pl/

Większość firm działających w oparciu o logistykę kładzie teraz nacisk na projektowanie programów – i menedżerów zadań – w celu uzyskania konkretnych i wymiernych rezultatów, ponieważ odnoszą się one do inicjatyw zrównoważonego rozwoju w tej przestrzeni, ale nie patrzą na to jak logistyka Poznań wpływa na środowisko w bardziej szerokim zakresie. Oczywiście, są różne realia i wyzwania w logistyce – ale ważne jest ich poznanie i przełamanie dla uzyskania jak najlepszych rezultatów z tego tytułu.

Zatem, jeśli transport Szczecin to również i Twoja broszka – koniecznie jeszcze raz zrób rachunek sumienia odnośnie jego wpływu na środowisko w szerokim i wąskim zakresie. To ważne, aby każdy wiedział, iż nawet najmniejsza zmiana na lepsze może być duże znaczenie dla świata i wspólnego ekosystemu – dziś, a jeszcze bardziej w przyszłości.